توسط: admin در: فوریه 12, 2020 در: مقاله ها نظر: 0

تمرکز اصلی مشاور تبلیغات بر چشم‌انداز در وهله نخست، و وضعیت موجود مشتریان در گام بعدی است: اینکه مشتری در کجا قرار دارد و می‌خواهد به کجا برسد. او در پی آن است که گرایشات و بازارهای هدف مشتری خود را بررسی و آن را در مرکز هدف خود قرار دهد. کسب‌وکارها مشاوران تبلیغاتی را استخدام می‌کنند تا از طریق تخصص‌های آن‌ها در تبلیغات، شرکت را ارتقا دهند و به بهبود و سودآوری دست یابند.

اولین و مهم‌ترین ویژگی یک مشاور تبلیغاتی درک و شناخت درست از کسب‌وکار مشتری است. برای نمونه اگر مشتری، دارای یک نانوایی است، آیا آن‌ها محصول خود را به خرده‌فروشی‌ها می‌فروشند یا به رستوران‌ها؟ آیا آن‌ها در یک مکان عمومی قرار دارند یا خیر؟ آیا آن‌ها برای گروه خاصی محصولات خود را آماده می‌کنند؟ برای مثال آیا آن‌ها کیک‌ها عروسی یا محصولات ویژه سالمندان تهیه می‌کنند. با داشتن این اطلاعات است که شما می‌تواند مشتری خود را از هزارتوی تبلیغات و انبوه روش‌هایی که در این حوزه قرار دارد برای رسیدن به بازار هدف راهنمایی کنید. ارزیابی این‌که آیا رادیو، روزنامه، مجله، تبلیغات آنلاین، تبلیغات محلی، بیل‌بوردها، شبکه‌های اجتماعی یا حتی تلویزیون باید مورد استفاده قرار گیرد، موضوع مورد بحث مشاور تبلیغات است.

 

تبلیغات آنلاین

 

پس از آن که نیازها و بودجه مشتری خود را در نظر گرفتید، باید از خلاقیت خود برای یافتن راه‌حلی یگانه برای هر مشتری استفاده کنید. این وظیفه می‌تواند از پاسخ‌دهی به یک سؤال ساده تا برنامه آماده‌سازی برای تبلیغات چندجانبه طی چندین سال‌ را شامل بشود.

شما همه این وظایف را با داشتن یک هدف بزرگ در ذهن خود انجام می‌دهید و آن این ست که مخاطبان هدف شما، پیام شما را بگیرند و بشنوند و برایشان مطلوب باشد. برای رسیدن به این هدف شما نیازمند این هستید که با استفاده از تکنیک‌های تحقیقاتی و تحلیل بازار، شناخت درستی از مخاطب هدف داشته باشید و در مرحله بعد به این شناخت دست یابید که چگونه مشتری شما با سایر مشتریان ارتباط برقرار می‌کند اگر این اطلاعات موجود باشد، شما بهتر می‌توانید به نتایج مورد نظر خود دست یابید.

علاوه بر موارد ذکرشده، مشاور تبلیغات باید بتواند در تهیه کمپین‌های تبلیغاتی، بازاریابی‌های معتبر و موارد حراجی و تبلیغاتی نقش موثری بازی کنند. توسعه استراتژی‌های تبلیغاتی را برای رسیدن به اهداف کسب‌وکاری توسعه دهند. در برنامه‌ریزی رسانه‌ای و مدیریت‌های حامی مالی برای کمپین‌های تبلیغاتی به خوبی عمل کند. موارد تبلیغاتی و توزیع آن را برای بهبود تصویر برند بررسی و تأیید کنند. آن‌ها علاوه‌براین باید مسئولیت کلیه قوانین حقوقی و دستورالعمل‌های شرکت را در تبلیغات در نظر داشته باشند. تبلیغات مکتوب را به‌صورت جداگانه مرور، مدیریت و تأیید کنند. روابط کاری قدرتمندی را با مشتریان بسازند و خدماتی عالی را به آن‌ها ارائه دهند.

 

تصویر برند

 

مشاوران تبلیغاتی به‌طور عمومی تحت مشاور ارشد و مدیر ارشد تبلیغات کار می‌کنند. آن‌ها به مدیران کمک می‌کنند تا استراتژی‌های برنامه و بازاریابی را تنظیم کنند و بتوانند شرکت را به سودآوری برسانند. مشتریان، اهداف را به آن‌ها نشان می‌دهند و مشاور تبلیغات به آن‌ها کمک می‌کنند تا بتوانند کار را در زمان مقرر تکمیل و به دیگران نشان دهند. آن‌ها ساختار تبلیغاتی و نحوه اجرای آن را طراحی می‌کنند. مشاوران تبلیغاتی اطمینان حاصل می‌کند که می‌توانند پیام خود را برساند و چشم‌ها را به پیام خود جلب کنند به‌گونه‌ای که مشتریان بالقوه علاقه‌مند به خرید محصول یا خدمات برای خود یا خانواده خود شوند.

مشاور تبلیغات همچنین مسئول دادن خدمات و توصیه به مراجع با برای طراحی سایت و تکنیک‌هایی است که بازاریابی محصول می‌تواند به نحو احسنت آن را پوشش دهد. مشاور تبلیغات باید رهبری خوبی برای مدیریت پروژه‌ها و ارتباط موثر با افراد متعددی باشد که با آن‌ها کار می‌کند. او باید بتواند انگیزه‌های لازم برای زیردستان خود را فراهم کند و آن‌ها را علاقه‌مند کند تا با تعهد قلبی به کارشان ادامه دهند. مشاور تبلیغات نیازمند این است که کاملاً هوشیار و مشتاق باشد تا بتواند با تعهد به اهداف خود دست یابد و حداکثر سود را از آن‌ّ‌ها به دست آورد.

 

گردآوری : آژانس برندینگ ایده

ارسال پاسخ:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *