مشاوره تبلیغات اینترنتی چیست؟

تبلیغات دیجیتال

تبلیغات دیجیتال یا تبلیغات در فضای دیجیتال و اینترنت یکی از فضاهای پُـرطرفدار برای تبلیغات شرکت‌ها و سازمانها است، که نیازمند مشاوره تبلیغات تخصصی می باشد. تبلیغاتی که باید گفت: امروزه بین جوانان از استقبال و بخت بیشتری برای بازدید برخوردارند و شرکت‌ها و سازمانهایی که در خصوص خدمات، کالا یا تولیداتشان تمایل دارند که بیشتر معرفی بشوند یا دیده بشوند و  راجع به کسب و کارشان به مخابین جامعه هدف اطلاع رسانی بکنند از این فضا استفاده میکنند.

تبلیغات دیجیتال فضایی است که برآمده از تقاضای جامعه امروز و البته نیازهای فردی و سازمانی امروز افراد مختلف جامعه است لذا با توجه به فضایی که اینترنت و دنیای دیجیتال دراختیار صاحبین مشاغل گذاشته و می گذارد سازمانها و شرکتهای بسیاری تمایل دارند تا بیشتر از این بستر و فضا نسبت به معرفی و تبلیغات کالا یا محصولاتشان استفاده کنند. ازاینروی افرادی چون مشاورین تبلیغات که از این تخصص در راستای چگونگی معرفی کالا، خدمات، شرکت و سازمان‌های آنها استفاده میکنند شروع به استفاده مکرر از مهم ترین پلتفرم های دیجیتال مارکتینگ یا تبلیغات دیجیتال همچون رسانه های اجتماعی و گوگل میکنند.  دسترسی به این پلتفرم‌ها از طریق گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و رایانه های رومیزی بسیار آسان شده است. بنابراین با استفاده از فرم‌های رسانه‌های دیجیتال بازار گسترده‌تری به دست می‌آید.

 

از جمله خدمات تبلیغات دیجیتال عبارتند از؛

  • تبلیغات رسانه‌های اجتماعی
  • نمایش تبلیغات
  • تبلیغات PPC
  • بازاریابی موتورهای جستجوSeo))
  • تبلیغات بومی
  • هدف گذاری مجدد و تبلیغات بازاریابی
  • تبلیغات ویدیویی

اندازه گیری دقیق اثربخشی در خدمات تبلیغات دیجیتال، شناخت بازار و افزایش پتانسیل مشتری بسیار مهم است. برای این امر ضمن دریافت خدمات مشاوره تبلیغاتی حرفه ای، امکان تبلیغات از طریق کانال های مختلف وجود دارد.

تبلیغات دیجیتال

چرا به خدمات مشاوره تبلیغات دیجیتال نیاز است؟

در واقع تبلیغات برای مردم مفهوم جدیدی نیست. از زمان های اولیه تاریخ بشر به اشکال مختلف وجود داشته است. با پیشرفت تکنولوژی، تبلیغات نیز دستخوش بازنگری شده و کم کم به یک حوزه جدیدی تحت عنوان تبلیغات دیجیتال تبدیل شده است. ابتدا رادیو در این مسیر قرار داشت و بعدها تلویزیون به این جمع اضافه شد و کم کم دنیای تبلیغات شروع به فروپاشی کرد. در عصر اینترنت، مفهوم تبلیغات و تبلیغات دیجیتال ظهور کرد.

زمانی کمپین‌های تبلیغات دیجیتال شروع به گسترش کردند، که کسب و کارها شروع به استفاده از استراتژی تبلیغات دیجیتال و فضای مجازی کرده بودند. طی تحقیقاتی در همان سالهای ابتدای شروع تبلیغات رسانه ای و دیجیتال مشخص شد که سازمانها و بیشتر کسب و کارها تا 52 درصد در خرید تبلیغات دیجیتال پیشتاز هستند و تا 32 درصد تبلیغات در این بخش از رسانه ها در اولویت برندهای مختلف قرار دارد.

باید یادآور شد در فضایی که میلیاردها نفر در آن فعال هستند و دستیابی به مشتریان بالقوه با تبلیغات دیجیتال به آسانی یک کلیک است. بنابراین با استفاده از خدمات مشاوره تبلیغاتی و اجرای استراتژی‌های تبلیغات دیجیتال از طریق  مشاوران حرفه ای تبلیغات، میتوان به فروش و ترافیک بازید توسط مشتریان فراوانی دسترسی داشت چیزی که در تبلیغات همیشه مد نظر مشتریان یا کسب و کارهای مختلف بوده است.

به عبارت بهتر فرایند بهتر و بیشتر دیده شدن فعالیت ها و پیغام تبلیغاتی کسب و کارها یا متقاضیان تبلیغات توسط مشتریان و افراد مختلف در غالب مصرف کننده و خریدار که در هر حرفه ای امروزه روزافزون است و دیجیتال تا به امروز بستر مطمئنی برای بسیاری از این مشاغل بوده است. به عبارت دیگر دنیای رسانه و بیشتر دنیای دیجیتال این فرصت را در اختیار شرکت ها و سازمانها داده است با این رویه،  که طبیعی است کسب و کارها نیز از این بخش از تبلیغات توسط مشاورین استقبال کرده و دست به تبلیغات از طریق دنیای دیجیتال ببرند.

 

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی چیست؟

تبلیغات در شبکه های اجتماعی یکی از راهکارهای تبلیغاتی است که شرکت‌های تبلیغاتی و مشاورین تبلیغاتی به شما در غالب کسب و کارها ارایه می دهند.  اگرچه پاسخ به این سوال که بهترین راه برای سرمایه گذاری در تبلیغات اجتماعی کدام است؟ شاید همین بخش تبلیغات مجازی و رسانه های اجتماعی باشد اما در واقعیت، وقتی صحبت از تبلیغات رسانه های اجتماعی می شود، وضعیت متفاوت است. هنگام تصمیم گیری در این زمینه؛ باید برخی مسایل سازمانی یا مربوط به کسب و کار خواهان تبلیغات بهینه سازی شود.

بهینه سازی که بیشتر در راستای جذب مخاطب است و میدانید که مخاطبان جامعه هدف در رسانه های اجتماعی کجا خواهند بود، لذا از پیش برای شما به عنوان مالک یا دارند کسب و کار مشخص کرده است که چه نوع کمپینی را باید در غالب تبلیغات اجتماعی انجام دهید و از این اطلاعات برای سرمایه گذاری تبلیغاتی استفاده کنید. شرکت‌هایی که در این زمینه مشاوره تبلیغاتی ارائه می دهند از شما پشتیبانی کامل می کنند.

با این تفاسیر شاید بد نباشد که با برخی از فضایهای مجازی و تبلیغات دنیای دیجیتال آشنا بشوید دنیایی که قطعا از پیش شناخت کافی نسبت به آنها داشته اید.

 

مشاوره تبلیغات

تبلیغات فیسبوک

پلتفرم های تبلیغاتی فیس بوک با داشتن یکی از بزرگترین پایگاه های کاربری، برای تبلیغات کسب و کارهای مختلف کاملا قابل اعتماد است. البته این مهم و این جایگاه پیشنهاد ما به شما است. چرا که در فیس بوک  گزینه‌های تقسیم‌بندی متعدد و دقیق، از تقسیم بندی بصری و جمعیت‌شناسی گرفته تا مخاطبان مشابه تقسیم بندی شده موجود است. همچنین در این رسانه اجتماعی یا پلتفورم تبلیغاتی شما از توانایی و قابلیت دسترسی به مخاطب و مخاطبین بالقوه و عالی برخوردار هستید.

 

تبلیغات در فیس بوک

تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام یکی دیگر از راهکارهای تبلیغاتی ارایه شده توسط مشاورین تبلیغات خواهد بود. چرا که ؛

  1. این راهکار برای هر کسب و کاری مقرون به صرفه خواهد بود و نیازمند بودجه خاصی نخواهد بود.
  2. با توجه به استقبال قشر جوان و همه کسب و کارهای رایج در جهان از این اپلیکیشن این  رسانه اجتماعی از میزان بازدید و -تعاملات بالایی برخوردار است.

از سویی دیگر با توجه به انگیزه کاربران اجتماعی از حضور در این اپلیکیشن که کاربران این دسته از رسانه های اجتماعی بصری،  تمایل دارند از پست‌های مختلف استفاده کنند این اپلیکیشین یکی از فضاهای رایج توصیه شده هم برای کاربران اینترنت و هم برای کسب و کارهای مختلف جهت ارایه تبلیغات و حتی معرفی مشاغل و اطلاع رسانی است.  از اینروی به منظور به حداکثر رساندن پتانسیل اینستاگرام، به لطف مشاوره تبلیغاتی که دریافت خواهید کرد، می توانید با بهینه سازی تصاویر و ویدیوهای خود، دید و آگاهی خود را افزایش دهید.

 

تبلیغات توییتری

تبلیغات توئیتری از جمله دیگر روش‌هایی است که میتوان با هزینه بسیار اندک به جمع تبلیغ کنندگان این رسانه اجتماعی پیوست و از مزایای تبلیغ در این فضای مجازی استفاده کرد. باید یادآور شد که شما به عنوان مالک یا صاحب یک کسب  کار مشخص هر شرکت تبلیغاتی بروید قطعا مشاورین تبلیغاتی برنامه تبلیغ در رسانه های اجتماعی از جمله توئیتر را در برنامه های پیشهادی خودشان به شما ارایه خواهند کرد.

توییتر، گزینه های تبلیغات اجتماعی جالبی را به شما ارائه می دهد و به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد تا به اهداف مختلفی دست یابند. کمپین‌های تبلیغاتی سازگار با توییتر به شما این امکان را می دهد که به مخاطبان هدف بالقوه خود برسید و به لطف پلت فرم مخاطبان توییتر، مخاطبان هدف خود را افزایش دهید.

 

تبلیغات یوتیوب

به بهترین شکل ممکن میتوانید با فیلم، خودتان و فعالیت‌های کسب و کارتان را به جامعه هدف معرفی بکنید. ورود به کسب و کار بازاریابی ویدئویی در یوتیوب نزدیکترین شکل به مفهوم تبلیغات سنتی است. به منظور بهره مندی از پتانسیل داستان گویی که در این رسانه اجتماعی وجود دارد شما با مخاطب جامعه هدف براحتی ارتباط برقرار می کنید و میتوانید به وسیله دقیق ترین فیلم های ویدئویی، از شرکت‌های تخصصی ارائه دهنده مشاوره تبلیغاتی کمک گرفته و تبلیغات کسب و کارتان را در این بخش نیز راه اندازی کنید.

تبلیغات در یوتیوب

تبلیغات رسانه های اجتماعی

برای بازاریابی B2B، میتوانید با تبلیغات در شبکه های اجتماعی دیگری نظیر: Pinterest  عضو شوید و به کار تبلیغات کسب و کارتان بپردازید. باید تصریح کرد که این شبکه اجتماعی در موضوعات مشابه برای زنان و فعالیت هایی که زنان به آن علاقه مند هستند، پیشگام است. یا حتی میتوانید در رسانه اجتماعی دیگری چون tiktok که با ویدیوهای سرگرم کننده از جوانان بیشتر استقابل کرده است مشغول به تبلیغات فعالیت و کسب و کار خودتان باشید.

 

نتیجه گیری

با توجه به بستری که اینترنت برای مخاطبان و البته جوانان ایجاد کرده است بسیاری از مشاغل و کسب و کارها علاقمند هستند تا از این بستر برای تبلیغات و بهتر دیده شدن استفاده بکنند لذا بعضا شخصا اقدام به تبلیغ در این فضای گسترده می کنند که چه بسا به رغم هزینه اندکی که تبلیغات در این فضا در بر دارد تبلیغات صورت گرفته با پاسخ یا انعکاس مطلوبی همراه نباشد لذا به شما به عنوان کاربر اینترنت و صاحب مشاغل مختلف تولیدی تا خدماتی توصیه می کنیم تا در راستای تبلیغات بهتر کسب و کار خودتان ضمن استفاده از فضای مجازی به عنوان ابزار تبلیغات از مشاورین مجرب و متخصص در این زمینه نیز استفاده کرده با توجه به توصیه و پشنهادات این قشر مجرب نسبت به تبلیغ و اطلاع رسانی اقدام کنید تا نتیجه بهتری از تبیلغات در این فضا بگیرید.


یک پاسخ به “مشاوره تبلیغات اینترنتی چیست؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.