برندهای سنت‌گرا

برندهای-سنت-گرا-آموزشگاه-تبلیغات-ایده

بر اساس تعریف، برندهای سنت‌گرا آن دسته برندهایی هستند که به سنت و میراثی پایبند مانده که برای آنها اعتبار و اعتماد به ارمغان آورده‌اند. در حقیقت این برندها اگر نه در طول قرون اما در طول دهه‌ها توانسته‌اند در بازار کشور خود گسترش یابند. پیش از آنکه مسیر برای برندهای دیگر باز شود، برندهای سنت‌گرا بر گروه‌های خود غلبه داشتند و از این طریق آگاهی بالای برند، میراث و شبکه توزیع داخلی خود را در بازار گسترش می‌دادند.

بازشدن درهای بازار داخلی به روی برندها و آغاز رقابت برندهای بین‌المللی در سرزمین آنها سبب شد تا برندهای سنت‌گرا تحت فشار قرار گیرند و با خطر نابودی روبه‌رو شوند. برای نمونه می‌توان به برند تایگر بالم از سنگاپور اشاره کرد که پماد موضعی جهت از بین بردن درد بود و مردم آسیای جنوب شرقی برای دردهای خود نسل‌ها از آن استفاده می‌کردند. اما در مواجهه با شرکت‌های دارویی بین‌المللی در بازار رقابت، شماری از محصولات جدید برای این برند تولید شدند.

 


دوره خلاقیت و نوآوری در کسب و کار در مدرسه تبلیغات ایده


 

محصول اولیه تایگر بالم مرهم مومی شکل و ضخیمی بود که در قالب‌های کوچک شیشه‌ای و شش ضلعی فروخته می‌شد و سردردها و دردهای عضلانی را از بین می‌برد. اما شرکت تولیدکننده و بازاریاب این محصول با دو چالش اصلی روبه‌رو شد:

  • تنها مقدار اندکی از محصول استفاده می‌شد و تا خرید بعدی فاصله زیادی می‌افتاد حتی اگر مصرف‌کننده از مشتری‌های پروپاقرص و وفادار این محصول بود.
  • این محصول با مردم سالخورده و بیمار عجین بود و مصرف‌کننده‌های جوان‌تر آسیایی کمتر از آن استفاده می‌کردند. بنابراین در بازار کوچکی از آن بهره‌برداری می‌شد.

این برند تا اواخر دهه 1980 به اشکال جدیدی از محصولات تبدیل شد، مانند گچ‌های دارویی، پمادها و روغن‌های عضلانی که هدفشان نسل جدیدی از ورزشکارها و دونده‌ها بود. گسترش محصولات این برند با توسعه برندهای برون مرزی در بازارهای آمریکا و اروپا همراه شد در این کشورها این برند از رویدادهای ورزشی آنها حمایت

کرد و نمونه‌های رایگان محصولاتش را در میان آنها توزیع کرد تا آگاهی از آنها را بالا برده و مردم را تشویق به خرید آنها کند. این برند توانست با طراحی علامت تجاری با نقش ببر، بسته‌بندی متفاوت، جایگاه‌سازی و خط تولید جدید بازارهای جدید را پشت سر بگذارد. این برند توانسته از آن هنگام تا کنون محصولات بیشتری را به کارنامه خود اضافه کند که شامل قرص‌های سردرد، نمک‌های حمام و قرص پشه می‌شوند. این برند به بیش از 100 کشور در سراسر جهان صادر می‌شود و تقریباً 60 درصد کل درآمد تایگربالم از فروش خارجی آن به دست می‌آید.

 

ترجمه و تالیف : آرش سلطانعلی

اگر علاقه مند به خواندن مطالب بیشتر هستید اینجا را کلیک کنید.

فهرست دوره های جامع آموزشگاه هنری و تبلیغات ایده

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.