برندهای احیاشده

برندهای-احیا-شده-اموزشگاه-تبلیغات-ایده-

زمانی که برخی از برندهای سنتی با دنیای جدیدی روبه‌رو شدند که در آن محصولات مشابه آنها با کاربردهای جدیدتری تولید می‌شدند، برخی از آنها مانند برندز (عصاره مرغ) که تحت اختیار سرباس پاسیفیک بود تصمیم به احیای مجدد برند را امری ضروری تلقی کردند. این احیای مجدد نه فقط به معنی تغییر شکل محصول، بلکه همچنین به معنی اضافه کردن اشکالی جدید مانند مکمل‌های غذایی بدون عصاره مرغ بود.

برندز که اخیراً در هفت بازار مختلف در سراسر آسیای جنوب شرقی و چین بزرگ (چین، هنگ کنگ و تایوان) عرضه شده، فرمول‌بندی محصول خود را مدیون دربار جورج چهارم، پادشاه بریتانیا است درست زمانی که او در نقاهت یک بیماری سخت به سرمی‌برد. این فرمول در دهه 1920 به مالزی رسید و به دلیل رابطه قوی آنها با عقیده چینی‌ها به قدرت‌های احیاکننده سوپ دوبار جوشانده مرغ، به سرعت محبوب شد. این محصول به‌عنوان یک برند، تاریخی طولانی در آسیا دارد به‌طوری که دانش‌آموزان برای بالابردن استقامت ذهنی در طی ساعات طولانی روزهای امتحانی به آن متکی هستند.

هرچند این برند با سهم بازاری معادل 90-85 درصد در هر یک از بازارهای آسیایی‌اش همچنان در گروه «عصاره مرغ» پیشتاز بود، فروش آن در اواسط دهه 1990 نزول کرد. این اتفاق باعث شد تا زنگ‌های خطر سرباس که در آن زمان در اختیار سانتوری بود، نواخته‌شود. بنابراین شرکت تا سال 1998 به روشی تهاجمی برای احیاسازی برند خود در تمامی هفت بازارش اقدام کرد. یکی از اهداف اصلی آن نیز رسیدن دوباره به شمار روزافزون کاربران قدیمی بود، یعنی همان دانش‌آموزانی که پس از سپری کردن امتحان‌های خود دیگر به سمت برند باز نمی‌گشتند و یا جمعیت کارگری که به سمت مکمل‌های مدرن‌تری مانند کوردلز، جی‌ان‌سی یا بلکمورز روی می‌آوردند. دیگر اهداف آن شامل جذب کاربران جدید و جوان‌تری بود تا بتواند اعتبار و جایگاه خود را ارتقا داده و آن را به‌عنوان مکمل سلامتی در مراحل زندگی مصرف‌کنندگان نفوذ دهد.

 


دوره مهارتهای مذاکره و ارتباط موثر با مشتریان در مدرسه تبلیغات ایده


 

این فرآیند به معنی ایجاد تغییراتی بود که آغاز آن نیز با معرفی محصول در قالب جدید کپسول و سپس گسترش آن به محصولات مکمل سلامتی دیگر مانند گلوکوزامین، و محصول دیگری بر پایه کنجد بود. که البته تصویر برند نیز از طریق طراحی هویت جدیدی برای برند، بسته‌بندی و ارتباطات بازاریابی در سراسر بازارها به روز می‌شد. فعالیت‌هایی که در جهت ایجاد درکی از طرح برند انجام می‌شد وبسایتی برای ارائه نکاتی برای زندگی متعادل، برنامه‌های سلامت فردی و همچنین برنامه‌های جهانی پیشرفته در زمینه وفاداری مشتری را در برمی‌گرفت.

عرضه مجدد برند باعث افزایش فروش در بازارهای کلیدی شد این برند به خوبی توانست از آگاهی بیشتر و گرایش مردم به مدیریت سلامت به خاطر بحران‌های مالی، رکود اقتصاد جهانی و زندگی پرتنش شهری سود ببرد. عرضه محصولات جدید باعث شد تا مصرف‌کنندگان سابق به استفاده دوباره از برند ترغیب شوند و به‌طور مشخص در بازارهایی مانند سنگاپور، تایوان و تایلند که از اواخر دهه 1990 شاهد رشد دو برابری در گروه مکمل‌های سلامتی بوده‌اند، توفیق یابند.

 

 

ترجمه و تالیف : آرش سلطانعلی

اگر علاقه مند به خواندن مطالب بیشتر هستید اینجا را کلیک کنید.

فهرست دوره های جامع آموزشگاه هنری و تبلیغات ایده


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.